BURUN TAMPONU ACITIYOR MU?

Burun Estetiği düşünen kişiler çevrelerinden bu konu ile ilgili çok farklı tepkilerle karşılaşmaktadır. Burun estetiği yaygın bir cerrahi işlem olduğu için kişiler deneyimlerini anlatmakta ve bazen burun estetiği düşünen kişileri olumsuz etkileyebilmektedir.

Burun Estetiği ile ilgili en korkutucu durumun tampon çekilmesi olduğu yıllar önce burun estetiği uygulanmış kişiler tarafından en sık üzerinde durulan konudur. Oysa günümüzde burun estetiğinde silikon tamponlar tercih edilmektedir. Hatta artık tampon kullanılması giderek azalmaya başlamıştır.

Burun Estetiği için uygun bir aday mıyım ?

Burun estetiğinde kullanılan silikon tamponlar içi boş olduğu için hava geçişine izin verir. Burun içindeki pıhtı veya salgılar ile kapanmadıkları sürece nefes alıp vermeyi engellemezler. Kaygan bir sıvıyla buruna yerleştirildikleri için çıkartılırken rahatsızlık yaratmazlar.

Önceki yıllarda kullanılan tamponlar bez tamponlardı ve burun mukozasına yapıştıkları için çıkartılmaları zor oluyordu. Bez tamponlarla çok fazla olumsuz deneyim yaşayan kişinin olması ve bu deneyimlerini pekçok forum alanında paylaşması kişilerde burun tamponuna karşı korku ve nedişenin artmasına yol açmıştır.

Pek çok hasta burun tamponu çıkartıldıktan sonra ameliyat öncesi endişelerinin boşuna olduğunu belirtmektedir. Maalesef sanal ortamda burun estetiği ile ilgili olumlu ya da olumsuz çok farklı deneyimler paylaşılmaktadır. Bunlardan yola çıkarak yersiz korkular edinmeyin, doktorunuzla ameliyat öncesi ve sonrası dönem ile ilgili ayrıntılı konuşun ve doktorunuzun söylediklerini esas alın .

Sağlıkla kalın

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

0 505 799 2998

#deviasyon #bayancerrahkocaeli #burunestetiğisonrası #burunameliyatı #burundoktoru #kocaeliburunestetiği #kocaeliburuncerrahı #burunestetiği #kocaeliestetikcerrahi #buruneğriliği #kocaelideviasyon #kocaeliplastikcerrah #burunestetiğikocaeli #septoplasti #nurgulaltuntaşkimdir

ÖNE ÇIKAN 
SON YAZILAR 
Henüz etiket yok.

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER