BURUN ESTETİĞİ DÜŞÜNENLER

Burun yüzümüzün en temel estetik öğesi olması bakımından şekli,duruşu çok önemlidir. Diğer yandan nefes almak gibi hayati bir işlevin kontrolünde en önemli kısımdır. Burun şekli ve yapısı kişinin kendine güvenini , toplum içinde kendini ifade tarzını etkileyebilmeltedir.

Günümüzde sosyal medya gibi görüntülü iletişim ve paylaşım seçeneklerinin çoğalması görselliğe daha fazla önem verilmesine neden oldu. Buna paralel olarak estetik cerrahi uygulamalarında artış olmaktadır.

Burun estetiği düşünenler öncelikle işe doktor araştırmakla başlamaktadır. Genellikle sanal ortamlarda doktorlar hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadır. Ancak önemli olan doktorunuzu en kısa ziyaret etmeniz yüz yüze konuşmanız ve muayene olmanızdır. Burun şeklinin düzeltilmesi ile ilgili yapılabilecek işlemleri , burun ameliyatının ayrıntılarını ve sonrasında yaşanacak durumları doktorunuzdan duymanız önemlidir. Sanal ortamlardaki çoğu bilginin yanıltıcı veya abartılı olabileceği unutulmamalıdır.

Burun estetiğinde önemli olan burun tıkanıklığının giderilmesi ve yüze yakışan doğal görünümlü bir burun şekli elde edilmesidir. Estetik Cerrahınızın daha önce gerçekleştirdiği operasyonların sonucunu mutlaka görün ve hastalarıyla ameliyat süreci ile ilgili mümkünse konuşun.

Burun estetiğine karar verirken her kişide yanı işlemlerin uygulanmadığını unutmayın kişiye özgü ameliyatlar yapıldığının bilincinde olun. Çok iyi bir estetik cerrah ile ameliyat sürecine karar verebilirsiniz ancak çoğunlukla iyileşme sürecindeki dinamik yapı nedeniyle her cerrahın bütün ameliyatlarının mükemmel oacağını sanmayın.

Burun estetiğinde %10 oranında ikincil müdahalelere ihtiyaç olabilmektedir. Bu konu ile ilgili cerrahınızla ayrıntılı olarak konuşun.

Burun estetiği işlevsel ya da psikolojik olarak etkilenme yaratsa da ülkemizde sağlık sigortaları kapsamında çoğunlukla keyfi bir ameliyat olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle belirli bir maliyeti olacağı bilinmelidir.

Burun estetiği fiyatları ameliyatı yapacak doktora ve ameliyatın yapılacağı hastaneye, yatış süreciine göre değişebilmektedir.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

+90 505 799 29 98

#burunestetiği #kocaeliburuncerrahı #burunestetiğikocaeli #bayancerrahkocaeli #nurgulaltuntaşkimdir

ÖNE ÇIKAN 
SON YAZILAR 
Henüz etiket yok.

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER