BURUN AMELİYATI YAZIN YAPILIR MI?

Kiwi popsicle

Burun ameliyatının yazın yapılıp yapılmayacağı estetik cerrahların sık karşılaştığı bir soru. Peki cevabı ne ? Elbette yazın burun ameliyatı yapılabilir.

Burun ameliyatının yaz ya dakış mevsiminde yapılması arasında hiçbir fark yoktur. Burun ameliyatı sonrasında tüm yüz cerrahilerinde olduğu gibi güneşten korunmak gerekir. Güneşin dik olduğu 11:00 - 15:00 saatleri arasında güneşe maruz kalmamak ve en az 50 faktörlübir güneş koruyucu kullanmak yeterlidir.

Yazın burun ameliyatı olmak istiyorsanız ve tatil planı yaptıysanız ameliyat sonrası 3-4 hafta denize giremeyeceğinizi ve 2 ay güneş gözlüğü kullanamayacağınızı unutmayın. Tatil planınızı ameliyat sonrasına erteleyin ya da tatilden sonra ameliyatınızı planlayın. Deniz suyunun burnun iyileşmesine iyi gelebileceği de akılda tutulmalıdır.

Dış ortamdaki sıcaklıkların ameliyat ortamının sıcaklığına etkisi yoktur. Mevsim farkı olmaksızın ameliyathane sıcaklıkları genelde aynı seviyede tutulur. Yazın ameliyathanelerin daha sıcak olması veya mikropların üremesine elverişli olması gibi durumlar söz konusu değildir.

Ancak yaz mevsiminde sosyal hayatımızın daha aktif olması, terleme nedeniyle daha fazla kişisel bakıma ihtiyaç duymamız gibi nedenlerden dolayı bazı kişiler yazın burun ameliyatı olmak istemiyor olabilir. Bu kişisel bir tercihdir.


ÖNE ÇIKAN 
SON YAZILAR 
Henüz etiket yok.

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER