REVİZYON BURUN ESTETİĞİ

 

 

Daha önce bir ya da birkaç kez burun estetiği operasyonu geçirmiş veya nefes alma sorununu düzeltmek için müdahale edilmiş ancak burun şekil ve işlevi ile ilgili memnun olmayan hastalara uygulanan ameliyatlara revizyon ameliyatı denir. Revizyon kelime anlamı olarak da tekrar yapılandırma düzeltme anlamındadır.

 

Revizyon ameliyatları genel olarak deforme olmuş kemik veya kıkırdak çatının yeniden onarımı, burun ucundaki bozuklukların giderilmesi, nefes problemlerinin çözülmesi amacıyla uygulanmaktadır. 

Burun estetiği talebiyle başvuran hastaların isteği burun şeklinin yüzüyle uyumlu doğal bir görünüme kavuşması ve hava yolu problemlerinin giderilmesi şeklindedir. Estetik Cerrahlar da her zaman hastalarının sorunlarını çözecek şekilde ameliyatlarını planlarlar. Ancak dinamik bir yapı olan organizmaya yapılan müdahaleler bazen istediğimiz gibi sonuçlanmayabilir.

 

Daha önce burun estetiği ile ilgili kötü deneyimler yaşayan kişiler yine kötü bir deneyim yaşayacaklarına dair endişe içinde olabilirler. Bu nedenle revizyon ameliyatı için başvuran kişilere mevcut durumu ve düzeltme için yapılacak işlemlerin detaylı anlatılması gerekir. Bazen aşırı doku alımına bağlı çökmeler ortaya çıkabilir veya burun eğriliğinde artış olabilir. İlk kez burun estetiği olan birisine göre bu durumun düzeltimesinin daha zor olabileceği ancak imkansız olmadığı kişilere anlatılmalıdır.

 

Revizyon Burun Estetiğinde Planlama 
 

Burun estetiği ameliyatına bağlı deformiteler muayene ve fotoğraflama ile ayrıntılı bir şekilde ortaya konmalı ve burundaki mevcut dokuların yerleşimi değerlendirilmelidir. Önemli olan doğal görünümlü işlevsel bir burun elde edebilmektir. Bu amaçla bazı bölgelerden doku çıkarılırken bazı bölgelere kıkırdak destek konulması gerekebilir. 

 

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı 
 

Revizyon ameliyatları birincil rinoplastilerde olduğu gibi uygulanır. Ancak eğer burun içinde yeterli kıkırdak destek bulunamazsa kulaktan kıkırdak alınması, kaburgadan geniş kıkırdak elde edilmesi burnun yeniden restorasyonu için gerekebilir. Önceki operasyonlar bağlı iyileşme dokuları ve yapışıklıklar daha dikkatli davranılmasını gerektirir. Ödem ve morluk daha fazla olabilir. İyileşme birincil burun ameliyatlarına göre daha uzun olablir. 

 

 

Please reload

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER