BURUN UCU ESTETİĞİ

 

Burun kemik yapısı normal anatomik sınırlar içinde olan hastalarda sadece burun ucuna müdahale edilmesini içeren işlemdir. Tıp dilinde tipplasti olarak adlandırılır.

 

Kemik yapı normal olarak şekillendirilmiş ancak burun ucu problemi olan ikinci operasyonlarda da tipplasti uygulanabilir. Düşük burun ucu  veya aşırı kalkık burun ucu düzeltilebilir. Burun ucu estetiği ile geniş burun ucu daraltılabilir,mandalla sıkılmış burun ucu deformitesi düzeltilebilir. 

Burun ucundaki kıkırdak dokular ve yumuşak dokular yeniden şekillendirilerek burun ucu ve burun deliklerindeki sorunlar çözümlenebilir. 

 

Burun ucu estetiği ameliyatı 

 

Burun ucu estetiği genel ya da lokal anesteziile uygulanabilir, açık  ya da kapalı teknikle yapılabilir. Hangi yöntemin seçileceği yapılacak işleme göre karar verilir. Ameliyat 1-2 saat sürer. Hastanede yatış gerekmeyebilir. Hastanın durumuna göre bir günlük yatış önerilebilir. İyileşme süresi burun estetiğine göre daha kısadır. 

 

Burun ucu estetiği ile minör sorunlarçözümlenebilir ancak her hasta için uygun olmayacağı unutulmamalıdır. 

 

Burun ucu estetiği sonrasında burun üzerine pansuman yerleştirilir. Burun içinde nefes almaya yönelik herhangi bir müdahale yapılmadıysa tampon yerleştirlmesine gerek yoktur. Eğer burun içinde çalışılmışsa hava yolu açıklığını sağlayan silikon nazal tamponlar yerleştirilebilir. 

 

Burun ucu estetiği eğri burunlarda yeterli olmayacağından mutlaka rinoplasti operasyonu gerekir. Rinoplasti operasyonu ile burnun bütün yapılarının birbirine uyumlu hale getirilmesi mümkündür. 

Please reload

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER