SORU/CEVAP

Burun Estetiği ameliyatını KBB uzmanı mı yoksa Estetik Cerrahi uzmanı mı yapmalı ?
Burun Estetiği Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından sıklıkla yapılan bir ameliyattır. Nefes alma sorunları aynı ameliyatta Estetik Cerrah tarafından düzeltilebilir.  Burun işlev ve görünümü Estetik cerrahlar tarafından birlikte restore edilir.
Burun Estetiği ameliyatına karar verirken nelere dikkat edilmeli?
Burun Estetiğine karar verirken kişi burnundaki deformiteler konusunda yeterince bilgi sahibi olmalıdır. Ameliyat sürecinde yaşanacaklar konusunda hazırlıklı olmalıdır. Gerçekçi beklentiler içinde olmak çok önemlidir.  Kişinin ameliyata fiziksel ve psikolojik olarak hazır olduğu bir zamanda yapılmalıdır.
İdeal burun şekline nasıl karar veriliyor ?
İdeal burun şekli kişinin yüz hatları ile uyumlu, doğal bir görünümdür. Ameliyat sonrası burun şeklini belirleyen en önemli faktör kişinin ameliyat öncesi burun yapısıdır. Burnun yüzün diğer yapılarına göre tanımlanmış estetik sınırlara uyumlu şekli her zaman doğal bir görüntü ortaya çıkaracaktır. 
Revizyon Ameliyatı Gerekli mi?
Burun dinamik bir organdır ve yıllar içinde değişmeye devam etmektedir. İyileşme döneminde oluşabilecek bazı sorunlar için revizyon ameliyatı gereklidir. Ortalama %10 hastada revizyon müdahaleleri gerekebilmektir. Revizyon müdahaleleri basit sorunlardan komplike sorunlara değişik yelpazedeki problemlerin çözümü için uygulanabilir.
Burun Estetiği için yaş sınırı var mı ?
Burun estetiği fiziksel ve psikososyal gelişimini tamamlamış kişilere 18 yaşından itibaren uygulanabilir. İyileşmenin yavaşladığı ve kronik hastalıkların mevcut olduğu çok ileri yaşlarda uygulanması tavsiye edilmez. 
Burun Estetiği sonrası şekli ameliyat öncesi görebilirmiyiz?
Burun şeklinin tasarlanmasında bazı bilgisayar programları kullanılmaktadır. Tasarım aşamasındaki çalışmaların bazıları hasta ile paylaşılabilir ancak bunun tam olarak oluşacak şekil olmadığı sadece bir simulasyon olduğu unutulmamalıdır.
Burun Estetiği sonrası burunda düşme olur mu?
Burun estetiği sonrasında burun ucu yüksekliğini 1-2 mm kaybedebilir. Ancak burunda çökme oluşması fazla doku çıkarılmasına bağlı olarak burnun kıkırdak desteğini kaybetmesine bağlıdır. Buruna aşırı travma veren bu teknikler artık tercih edilmemektedir. 
Burun Estetiği sonrası tamponlar ne zaman çıkarılır?
Burun estetiği sonrasında tamponlar yapılan işleme göre 3-7.günde çıkarılır. Artık silikon nazal tamponlar kullanıldığı için tampon çekilirken rahatsızlık veya ağrı duyulmamaktadır. Silikon tamponlar hava geçişine izin verecek şekilde tasarlanmıştır.
Please reload

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER