Ameliyat Günü

Burun Estetik Ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Bu nedenle genel anestezi alabilmek için  en az 8 saat aç olarak hastaneye gelmeniz gereklidir. Ameliyat saatinden en az 2 saat önce hastanede olmanız gereklidir.

 

Ameliyat günü yanınızda negatif insanlar bulundurmamaya dikkat edin. Ameliyat öncesi ameliyata hazırlık amacıyla kolunuzdan damar yolu açılarak serum takılabilir.

Bayan hastalar makyaj yapmadan, tırnaklarındaki ojeleri çıkararak,takı takmadan hastaneye gelmelidir. Ayrıca rahat kıyafetler giyilmesi önerilir.

Ameliyattan önce hemşire size ameliyathane kıyafetinizi verir ve rahatlatıcı bir ilaç yaptıktan sonra ameliyathaneye götürülürsünüz.

 

Ameliyathane genel olarak soğuk bir ortamdır ancak biz cerrahların en çok mutlu oldukları yerdir. Ameliyathanede ilgili personeller tarafından ameliyat masasına alınırsınız ve anestezi ekibi sizi ameliyat içi hazırlar. 

 

Kolunuzdan yapılan bir ilaçla yavaş yavaş kendinizden geçerek uyursunuz. Ameliyat sırasında tüm fonksiyonlarınız özel cihazlarla izlenir. Ameliyat bitiminde yine anestezi ekibi müdahalesi ile yavaş yavaş uyanmaya başlarsınız. Bir süre ameliyathanede takip edildikten sonra tekrar odanıza alınırsınız.

İNSTAGRAMDAN 

TAKİP EDİN

Op.Dr.Nurgül Altuntaş 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

İzmit Körfez Mah. Ankarakarayolu Cad.

No:125   İZMİT/KOCAELİ

+90 505 799 2998 

bilgi@nurgulaltuntas.com

Kocaeli'de hizmet veren  Op.Dr.Nurgül Altuntaş burun estetiği konusunda hazırladığı  bu site rinoplasti ile ilgili merak edilen konularda bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. 

© 2015 Tüm hakları saklıdır. by  nurgulaltuntas

MESAJ GÖNDER